Liitusime ülemaailmse Rohelise Kooli programmiga

Meil on hea meel teatada, et Pärnu-Jaagupi Põhikool liitus oktoobris 2018 maailma suurima ja mõjukaima keskkonnaharidusprogrammiga „Roheline kool“ (Eco-schools global), millest võtab osa ligi 53000 haridusasutust 67 maalt.
Programmiga liitunud haridusasutused saavad 1-3 aasta jooksul pärast liitumist taotleda oma keskkonnaharidusliku tegevuse tunnustamiseks ülemaailmselt tuntud ökomärgist „Roheline lipp“. Lipuga tunnustatakse neid haridusasutusi, kelle keskkonnategevused vastavad programmis seatud kriteeriumidele. Haridusasutused tegelevad programmi raames kolme suure valdkonnaga – keskkonnateadlik haridusasutuse majandamine, keskkonnahariduslikud õppekavategevused ning kaasamine ja teavitamine.
Programmi koordinaatorid nõustavad, korraldavad seminare ning loovad võimalusi kogemuste vahetamiseks.
Programmi juhib ülemaailmse haardega Taani valitsusväline heategevuslik keskkonnaorganisatsioon Foundation for Environmental Education, http://www.fee.global/ , kelle keskkonnahariduslike porogrammide hulka kuuluvad näiteks ka supelrandadele ja väikesadamatele mõeldud programm „Sinilipp“ ning majutusasutuste programm „Roheline Võti“.
Eestis on FEE liikmeks ja programmide juhiks Eesti Looduskaitse Selts, kes on sõlminud Rohelise kooli programmi koordineerimiseks lepingu MTÜga Koolitus- ja Nõustamiskeskusega HARED. 
Meie koolis juhib Rohelise Kooli programmi elluviimist õpetaja Hele Nööri ja meie Rohelise Kooli töörühm koosseisus: 
Hele Nööri
Aile Jaansalu
Meeli Tasane
Katrin Uutsalu
Anita-Ly Laan
Kui Sul on soovi liituda meie kooli töörühmaga, siis palun võta ühendust õpetaja Helega!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

6B klassi linnusõbrad

Jaanuar 2019 Suhkruprojekt