Globaalne kodakondsus Pärnu-Jaagupi koolis

Teemat Globaalne kodakondsus valides mõtlesime eelkõige Oma Riigi peale, kes meil õpilasomavalitsusena koolielu korraldab. Pilte sellesügisesest Oma Riigi valimiste puhul korraldatud debatist näeb siin:
https://pjkool.ee/et/galerii#modal=gallery-281 .

25.septembril 2018 korraldas meie Oma Riigi valitsus õpilaste tervise heaks viiendat korda Oma Riigi rahvajooksu. Mõned fotoülestähendused on kooli veebilehel leitavad:
https://pjkool.ee/et/galerii#modal=gallery-263 .

Ühe olulise tegevusena annab Oma Riigi valitsus kodanikupäeval välja meie kooli Hea eeskuju ja Hea märkaja tiitlid. Hetk 27.novembril toimunud tunnustuspäevast on siin:* * *
Meie koolis on tugiõpilaste liikumine T.O.R.E., milles osalevad noored õpivad kuidas eakaaslaseid nende muredes toetada ja aidata.
* * *
Meil on pikaajaline sõprus Salociai kooliga Leedust ja Bilsrundale kooliga Lätist.


Globaalset kodakondust saame harjutada ka külaskäikudega Itaaliasse Uggiate Trevano kooli ning sealseid õpilasi vastu võttes meie õpilaste peredes.Meie kool on eriline selle poolest, et meie koolil on oma koolimuuseum. Seal saame õppida endisaegsete inimeste tegemisi ja tööriistu. Koolimuuseumi hoovil heiskame kogu kooliperega traditsiooniliselt riigilipu Eesti Vabariigi süünipäeva auks ja lipupäeva auks.
2018. aasta suvel korraldas aga meie kooli õpilastest koosnev õpilasmalevarühm koolimuuseumi hoovil koguperepäeva. Ja sellise sündmuse korraldamine andis õpilasmalevas kaasa löönud noortele juba paraja koguse organiseerimiskogemusi, mida ühel globaalsel kodanikul elus kindlasti vaja võib minna.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

6B klassi linnusõbrad

Jaanuar 2019 Suhkruprojekt